Poza Schematami

Warto istnieć! Żeby poznać świat, kochać kogoś, być czyimś przyjacielem lub po prostu być komuś pomocny
T. Kotarbiński

Trenerzy Poza-Schematami są członkami Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Dialogu Motywującego (MINT). Wszyscy doskonalą swoje umiejętności zawodowe i z pasją prezentują metody pracy w duchu DM


Serdecznie zapraszamy

Konrad Ambroziak

Doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. W pracy doktorskiej zajmował się problemem wykluczenia społecznego spowodowanego stereotypizacją. Jest terapeutą poznawczo-behawioralnym, terapeutą motywującym i trenerem Dialogu Motywującego, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej i Motivational Interviewing Network of Trainers (MINT) Pracował w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej z dorosłymi ofiarami przemocy, ich dziećmi i dziećmi krzywdzonymi. Pięć lat pracował w Fundacji Dzieci Niczyje, gdzie pomagał dzieciom ofiarom przemocy i ich rodzinom. Zajmował się pomocą psychologiczną i terapią dzieci i młodzieży z ADHD i zaburzeniami rozwoju. Pomaga młodzieży, młodym dorosłym i dorosłym z zaburzeniami zachowania, zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi oraz zaburzeniami osobowości. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi z ADHD. Autor rozdziałów na temat terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń zachowania w książce Zaburzenia zachowania u dzieci. Teoria i praktyka, red. Naukowa Artur Kołakowski, GWP, Sopot 2013, oraz artykułów na temat terapii poznawczo-behawioralnej dzieci krzywdzonych. „W swojej pracy kieruję się przekonaniem, że najważniejszym celem psychoterapii jest osiągnięcie przez klienta autonomii i większego poczucia sprawstwa. Wierzę w to, że możemy wieść dobre i wartościowe życie, mimo przeżywanych silnych emocji w konfrontacji z trudnymi sytuacjami życiowymi. Głównym celem terapii jest przekazanie tej wiary klientom. Wnioski płynące z pracy naukowej pomagają mi w pracy zawodowej/terapeutycznej. Wierzę w to, że etykiety nie określają ludzi, każdy ma prawo do wartościowego życia a terapeuta nigdy nie powinien być sędzią swojego pacjenta.”

Olga Olszewska

Lekarz - psychiatra dzieci i młodzieży, specjalista psychiatrii ogólnej, certyfikowany terapeuta i superwizor Terapii Poznawczo – Behawioralnej, certyfikowany terapeuta Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, członek Motivational Interviewing Network of Trainers. W psychiatrii pracuje od ponad 20 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu wykładów i warsztatów dla różnych grup odbiorców: nauczycieli, rodziców, narzeczonych, psychologów, pedagogów, lekarzy. Przez 16 lat pracowała w Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu. Aktualnie prowadzi praktykę lekarską i terapeutyczną w prywatnym gabinecie specjalistycznym oraz szkolenia w dziedzinie terapii poznawczo – behawioralnej, Dialogu Motywującego i zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży.

Olga Mrozowska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, psycholog, mediator (PCM). Certyfikowany Terapeuta Motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (certyfikat nr 6 PTTM, 2010r.); członek Motivational Interviewing Network of Trainers (MINT); absolwentka III edycji szkolenia z zakresu terapii poznawczo – behawioralnej (CTPB, Oxford Cognitive Therapy Centre, 2005). Od 12 lat pracuje w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. W pracy klinicznej specjalizuje się w indywidualnej pracy z młodzieżą i dorosłymi w nurcie motywującym i poznawczo - behawioralnym. Jako jedna z pierwszych w Polsce ukończyła specjalistyczne szkolenie dla trenerów Dialogu Motywującego (Sheffield, Anglia, 2010). Prowadzi Akademię Dialogu Motywującego. Specjalizuje się prowadzeniu szkoleń i superwizji z tego zakresu przedstawicieli różnych grup zawodowych. Twórca i współtwórca scenariuszy filmów edukacyjnych ukazujących wykorzystanie Dialogu Motywującego w pracy terapeutycznej oraz interwencyjnej (dla Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). Autorka i współautorka artykułów na temat wykorzystania Dialogu Motywującego w pracy terapeutycznej, w tym wywiadu z jego Twórcami - prof. Williamem R. Millerem oraz dr Stephenem Rollnickiem. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe biorąc systematyczny udział w szkoleniach w kraju i za granicą, mi.inn: Wielka Brytania (MINT Forum 2011, Sheffield); Włochy (International Conference on Motivational Interviewing - ICMI 2012, Wenecja); Kraków (MINT Forum 2013); Holandia (ICMI 2014, Amsterdam). Prywatnie: lubi podróże i dobrą książkę. Ma sentyment do Tatr i Bałtyku. Z przyjemnością bierze udział w regatach żeglarskich.

„Poza Schematami"

To zespół Gabinetów Psychoterapeutycznych, w których staramy się podchodzić do każdego naszego Pacjenta indywidualnie. Opieramy proponowane przez nas leczenie na metodach o udowodnionej skuteczności, ale też zawsze dostosowujmy je do indywidualnych potrzeb naszych Pacjentów. W leczeniu stosujemy zarówno farmakoterapię jak psychoterapię, przede wszystkim psychoterapię poznawczo behawioralną oraz terapię schematów – są to metody o udowodnionej naukowo skuteczności w leczeniu wielu zaburzeniach psychicznych oraz psychosomatycznych. Leczymy kompleksowo: terapią może być objęta osoba potrzebująca pomocy (niezależnie od wieku), para małżeńska, czy też cała rodzina. Leczenie uzupełniamy metodami wspomagającymi: treningami relaksacyjnymi, treningami umiejętności społecznych i psychologicznych. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, mający wieloletnie doświadczenie pracy z Pacjentami. Nasze gabinety tworzyliśmy z myślą o Państwa wygodzie i dobrym samopoczuciu. Dostosowane są do pracy z Pacjentami w różnym wieku: dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Więcej »